Mińsk Klub Biegacza zachęca do wspólnego sprawdzenia poziomu swojej sprawności fizycznej: dla części po intensywnych treningach w letnie dni, dla części dla innych po beztroskich wakacjach, a jeszcze dla innych jako początek przygody z regularną aktywnością fizyczną.
Test Coopera

Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Przygotowanie do testu:

Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć.
Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując.

Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

Terminy testu:
Test rozpoczynamy 26 i 28 października br. (poniedziałek i środa).
Spotykamy się na bieżni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim, ul. Sportowa 1.
Test zostanie przeprowadzony w godzinach 19:00 – 20:00.
Udział w Teście jest BEZPŁATNY,
a każdy uczestnik otrzyma:

  • Numer startowy który można zachować po wykonaniu testu,
  • wynik testu który zostanie ogłoszony na stronie www.kbdreptak.com.pl,
  • imienny certyfikat ukończenia testu wraz z wynikiem.

UWAGA! Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać pozwolenia od opiekuna prawnego. Deklarację uczestnictwa do wypełnienia przed przystąpieniem do testu.
Do zobaczenia na bieżni!

Oświadczenie osoby pełnoletniej

Pobierz plik

Oświadczenie osoby niepełnoletniej

Pobierz plik

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.