W sobotę 20 stycznia 2018 r. miał swoją inaugurację XV już cykl Zimowych Biegów Górskich na wydmie w Falenicy.

Jak co roku zawodnicy mają i w tej edycji do wyboru dystanse: 3.33 km (1 pętla, przewyższenie 85m), 6.66 km (2 pętle, przewyższenie 170m) lub 10.00 km (3 pętle, przewyższenie 255m).

Na inaugurację stawiło się na starcie ponad 500 zawodników i zawodniczek. Wpływ na frekwencję miał zapewne niedzielny Bieg Chomiczówki oraz Bieg Bielan, który rozgrywany był na Warszawskiej Chomiczówce.

Na dystansie głównym 10 km sklasyfikowano 341 zawodników. W kategorii mężczyzn zwyciężył Baranow Łukasz z czasem 37:27, drugie miejsce zajął Lipiec Tomasz czas 38:14  a trzecie Mikulski Tomasz czas 39:15. Wśród kobiet zwyciężyła Pisarek Ewelina czas 43:00, drugie miejsce Berezowska Patrycja 43:45 a trzecie Mosiołek Monika czas 45:17.

Reprezentacja MKB Dreptak tym razem z w/w powodu wystartowała w skromniejszym składzie. I tak:

10 km:

Sujak Mirosław                       czas     47:42              miejsce open/kat. wiekowa      87/1

Sklasyfikowano 341 zawodników

6,6 km:

Sklasyfikowano 100 zawodników

3,3 km:

Szeląg Tomasz             czas     18:00               miejsce open/kat. wiekowa      15/3

Wesołowska Izabela                czas     20:08               miejsce open/kat. wiekowa      23/2

Sklasyfikowano 79 zawodników

Tomek po ukończeniu biegu na dystansie 3,3 km wziął udział w Falenickich Zimowych Zawodach na Orientację FalInO gdzie z czasem 51:20 zajął 19 miejsce w kategorii open M.