Aktualności sekcji biegowej

W kwietniu 2015 wystartowaliśmy z autorskim pomysłem na wspólne treningi biegowe. Opiekę trenerską nad działalnością…

Czym jest Sekcja biegowa….

Sekcja biegowa to nowatorski pomysł Mińskiego Klubu Biegacza „Dreptak”. Tym pomysłem chcemy uruchomić cykl profesjonalnych treningów biegowych skierowanych do wszystkich osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem, jak rówież do osób już biegających. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, zarówno dzieci, młodzieży jak również i osób dorosłych. Naszym pomysłem pragniemy zarazić wszystkich jeszcze niezdecydowanych do amatorskiego uprawiania biegania, które jest najprostszą formą aktywności fizycznej.

Przede wszystkim możemy zaoferować treningi, które prowadzone będą pod okiem członka MKB Dreptak – Zbigniewa Lamparskiego, absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, licencjonowanego trenera lekkoatletyki, instruktora nordic walking, instruktora gymstick basic, dyplomowanego Menagera Imprez Sportowych. Ponadto Zbyszek Lamparski może pochwalić się ukończonymi szkoleniami nt. Dieta i suplementacja w sportach wytrzymałościowych, Czym jest, a czym nie jest psychologia sportu? Trener oczami dzieci i młodzieży. Technik masażysta – trakcie realizacji.

Jego wyniki życiowe to: 5 km – 16:32, 10 km – 33:38, 15 km – 53:34, półmaraton – 01:15:57.

Zapewniamy przyjacielską, rodzinną atmosferę.

Zaczynamy od 02 kwietnia 2015 r.

Początek kwietnia to znakomity czas i pora na aktywność fizyczną, poprawę swojej kondycji a być może i rozpoczęcie przygotowań do startu w bieg Mazowiecka Piątka lub Mazowiecka Piętnastka.

Obecnie spotykamy się w każdy wtorek oraz czwartek (boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Sportowej 1).

Godziny treningów: 19:00 – 20:00

Jak będą wyglądały moje treningi:

 service-icon-2„Zależy mi na pokazaniu w praktyce wszystkich możliwych środków treningowych poczynając od najłagodniejszych. Wprowadzanie marszobiegów u początkujących. Każda jednostka zawierałaby część wstępną – rozgrzewkę część główną i końcową czyli stretching. Moją rolą by było nadzorowanie poprawności wykonywanych ćwiczeń, udzielanie wskazówek dotyczących poprawności ich wykonywania a tym samym eliminowania błędów, motywowanie do wysiłku. Pokazywanie ćwiczeń dodatkowych. Wprowadzanie zabaw biegowych szkolnych dla pokazania że dorośli też mogą się fajnie bawić jak dzieci zabawą.” – Zbyszek Lamparski

Względy bezpieczeństwa: Wszyscy zainteresowani wspólnym treningiem biorą udział na własną odpowiedzialność.

https://www.facebook.com/events/1568408040068916/

Bieżące relacje ze spotkań prowadzonych w ramach sekcji biegowej znajdziecie na profilu Klubu – Relacje z sekcji biegowej

Gdzie nas można spotkać...