W kwietniu 2015 wystartowaliśmy z autorskim pomysłem na wspólne treningi biegowe. Opiekę trenerską nad działalnością „Sekcji biegowej” powierzyliśmy prawdziwemu pasjonatowi biegania, a jednocześnie specjaliście w tematyce profesjonalnych treningów biegowych – Zbyszkowi Lamparskiemu, w środowisku biegowym znanego pod groźnie brzmiącym pseudonimem LAMPART. Z resztą taki napis zdobi tył koszulki startowej. Taki pseudonim także zobowiązuje.

Dokładnie – to wystartowaliśmy 02 kwietnia 2015 roku. Pierwsze zajęcia – na które przybyła spora grupa lokalnych biegaczy były sygnałem, że pomysł ten okazał się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Pierwsze treningi odbywały się na boisku przy ulicy Budowlanej oraz w miejskim parku. Z czasem na stałe zadomowiliśmy się na stadionie przy Sportowej. Nieprzerwanie, każdemu treningowi towarzyszy spora grupa entuzjastów biegania. Od listopada ubiegłego roku zajęcia w naszej sekcji uzupełnione został o trening funkcjonalny, stanowiący potężną dawkę ćwiczeń rozciągających i wzmacniających biegowy „mechanizm” każdego biegacza.

A tak na marginesie – trenujemy bez znaczenia na porę roku i temperaturę, oczywiście z przerwą na okres wakacyjny – w tym czasie odbyło się przeszło 46 wspólnych treningów, w których udział wzięło 830 osób.

 

Postanowiliśmy zapytać naszego „guru” Lamparta jakie są jego odczucia. Tak powiedział Zbyszek:

 

„Popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu przyniosła efekty frekwencyjne. Na spotkaniach pojawiali się uczestnicy w różnym wieku, płci, doświadczeniu biegowym. Z treningów korzystali nie tylko zagorzali pasjonaci aktywności stricte biegowych, ale również początkujący lub miłośnicy innych aktywności: kolarstwa, pływanie.

Pomysł wspólnych spotkań przerósł moje oczekiwania. Jestem dumny, że na treningach pojawiają się co raz nowi biegacze. Efekt pośredni to wzrost liczby członków klubu MKB Dreptak. Rozpowszechnianie kultury fizycznej przez środki masowego przekazu a także życzliwe wsparcie MOSIR na udostępnianie obiektów jest bezcenne.

Należy również wspomnieć o stronie zamieszczonej pod nazwą wspólne treningi biegowe, którego jestem Administratorem na FB (grupa tajna) Zaproszeni zostali wszyscy, którzy wyrazili chęć pojawienia się na wydarzeniu 2 kwietnia, czyli pierwszego treningu poprowadzonego w sposób profesjonalny.

Strona którą prowadzę jest moim konikiem pomimo wielu obowiązków. Praktycznie codziennie pojawia się wpis z moich dokonań treningowych, relacji z zawodów i troszkę zdjęć. Poruszam tematy regeneracji i odpoczynku. Wszystkie działania dają mi „powera” do życia. Utwierdzają mnie w tym co robię by z dnia na dzień stawać się lepszym. Członkowie wiedzą po przeczytaniu co ich czeka na treningu. Zawsze we wtorek i czwartek opisuję jaki trening będziemy wykonywali na sali.

Przez ten okres półrocza zrealizowaliśmy wiele różnorodnych jednostek treningowych: bieg ciągły jednostajny, bieg ciągły zmienny, crossy w lesie, zabawy biegowe, rytmy, przebieżki, interwały. Dużej dawki ćwiczeń rozciągających, a także ćwiczeń na stabilizację ciała i poprawienie ogólnej sprawności, ćwiczenia z oporem własnego ciała i wykorzystując piłki lekarskie na salce.

Efekty które najbardziej cieszą to wyniki na zawodach”

 

Wydaje nam się, że po przeczytaniu tego – komentarz jest zbyteczny. Jeśli dysponujecie wolnym czasem zapraszamy. Póki co zapraszamy do galerii zdjęć żeby przekonać jeszcze niezdecydowanych.

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.