Ale się działo w ubiegły łikend! Biegaliśmy, trochę z przemocą, bo biliśmy życiówki; debiutowaliśmy i stawaliśmy na pudle. Łukasz przygotował dla nas podsumowanie z pochylenia nad niedzielną połówką. Jeszcze w głowie leci SEN O WARSZAWIE.

26 marca odbył się jeden z największych biegów w Polsce, 12 PZU. Półmaraton Warszawski. Największy, gdyż bierze w nim największa ilość biegaczy, profesjonalistów i amatorów. Jak co roku, także i tego dnia reprezentanci MKB Dreptak ruszyli na podbój stolicy. Część biegaczy postanowiła pojechać zorganizowana grupa Kolejami Mazowieckimi. Humory dopisywały, oprócz harmideru jaki wywoływały gromkie śmiechy i rozmowy, nasi Dreptakowcy nie mogli obyć się bez zbiorowych selfie.

Na miejsce bitwy przybyli z lekka za wcześnie i dość szybko pożałowali swojego posunięcia, ponieważ mimo gorących nastrojów pogoda nie zachwycała. Temperatura bliska zeru i wiatr od wschodu zdążyły wyziębić nawet najgorętszych biegaczy. A jak już przyszło przebrać się we wcześniej przygotowane stroje biegowe (czyt. krótkie spodenki, koszulki na ramiączka), w oczy zajrzała im rozpacz.
No, ale jak wiadomo w Dreptakch drzemie prawdziwy tygrys (czasami lampart), tak więc posypały się życióweczki. A w skrócie przedstawia się to tak:
Zbigniew Lamparski 1:24:06, Sebastian Węglinski   1:29:06, Karol Zalewski  1:31:11 Arkadiusz Kalinowski  1:32:02 Sławomir Zduńczyk  1:34:06 Paweł Czyżkowski   1:34:32 Izabela Lemanowicz   1:35:12 Mikołaj Nalazek   1:38:21 Marcin Białożyński  1:42:59 Krzysztof Wycisłowski 1:49:20 Edward Dąbek  2:04:48
Małgorzata Kretowicz dla której był to debiut wraz z klubowym kolegą jako asekurantem Łukaszem Czerwińskim wybiegała czas 2:19:30. Jako szalona diablica swoim startem wsparła Fundację Rak’n’roll. Ależ ona ma diabelski temperament!
Kamil Onisk mimo wielkiego hartu ducha musiał odpuścić i zejść z trasy na 7 km by do reszty nie urwała się mu noga.

Wszystkim gratulujemy wygranej bitwy, a Kamilowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Z pewnością rozprawi się z połówką, może nawet w najbliższy łikend.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.