326 zawodniczek i zawodników wystartowało w III Zimowym Ultramaratonie Karkonoskom. Start odbył się punktualnie o godzinie 7.30 z Polany Jakuszyckiej. Trasa ZUK-a wynosiła 53 km i przebiegała grzbietem Karkonoszy: Polana Jakuszycka – Szrenica – Schronisko Odrodzenie – Schronisko Dom Śląski – Śnieżka – Przełęcz Okaj – Kowary i meta na deptaku w Karpaczu. Zimowy Ultramaraton Karkonoski to memoriał tragicznie zmarłego himalaisty Tomka Kowalskiego, który trzy lata temu nie powrócił z wyprawy na Broad Peak.
Prócz dystansu i przewyższenia uczestnicy tegorocznego ZUK-a musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami – na trasie leżało sporo śniegu, a na grani widoczność była ograniczona do kilkudziesięciu metrów. Zimowy Ultramaraton Karkonoski zgromadził na starcie całą czołówkę biegów ultramaratonskich w Polsce oprócz Bartka Gorczycy wzięli udział: Paweł Dybek, Piotr Bętkowski, Piotr Paszyński, Miłosz Szcześniewski, Krystian Ogły, Michał Jachimek i Oskar Zimny.

W kategorii męskiej zwyciężył Bartosz Gorczyca z czasem 5:17:01 drugie miejsce Piotr Paszyński z czasem 5:48:03 natomiast trzecie Piotr Bętkowski z czasem 5:52:01. W kategorii kobiet zwyciężyła Magdalena Łączak z czasem 6:42:27 drugie miejsce Agnieszka Łęcka z czasem 6:50:40 natomiast trzecie Daria Lajn z czasem 7:16:25.

Miński Klub Biegacza Dreptak reprezentowany był podczas Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego przez Mirka Sujaka, który z czasem 8:09:40 zajął w stawce 326 zawodników 90 miejsce a w nieoficjalnej kategorii wiekowej zajął 2 miejsce.

Organizatorzy Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego postawili jego uczestnikom wysoką poprzeczkę kwalifikacyjną a mianowicie aby móc uczestniczyć w losowaniu 300 miejsc startowych, chętni do udziału musieli wykazać się ukończeniem w terminie od 1 styczeń 2013 rok do 31.01.2016 rok minimum dwóch biegów górskich, na pełnej trasie i w limicie czasu o dystansie przynajmniej maratonu.

 

Pełne wyniki 3 ZUK

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.