W miniony piątek, tj. w dniu 11-tego listopada odbył się w Warszawie 32. Bieg Niepodległości.
Zawody te cieszą się ogromną popularnością wśród biegaczy z całego kraju, którzy tłumnie zjeżdżają się do stolicy by swoim udziałem w tym przedsięwzięciu dać wyraz solidarności i patriotyzmu. Dla wielu zawodników jest to również okazja by na stosunkowo prostej (dosłownie i w przenośni) trasie „wyśrubować” czasy na zakończenie sezonu.
Wśród kilkunastu tysięcy pasjonatów biegania nie zabrakło również reprezentacji MKB Dreptak, którzy w składzie Ania i Piotrek Podstawka, Adam Kubiak, Mariusz Piotrowski, bracia Nalazek w aktywny sposób postanowili uczcić Święto Niepodległości.
Zarówno organizatorzy jak i uczestnicy tradycyjnie zadbali o symboliczny przekaz, a działo się to za sprawą wspólnie odśpiewanego hymnu Polski tuż przed startem biegu. Wystrzał sędziego głównego nastąpił punkt 11:11, a strumień biegaczy ruszających w rywalizacji utworzył żywą biało-czerwoną flagę ciągnącą się wzdłuż Alei Jana Pawła II (od wysokości ul. Stawki) w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Zawodnicy, którzy tak jak nasi klubowicze mierzyli się z dystansem 10 km, na półmetku, tj. na wysokości ul. Racławickiej zawrócili by drugą stroną arterii pokonać tą samą drogę w przeciwnym kierunku.
Członkowie MKB Dreptak przekraczając linię mety uzyskali następujące wyniki:
• Ania Podstawka – czas netto: 45:29
• Piotrek Podstawka – czas netto: 37:06
• Adam Kubiak – czas netto: 58:45
• Mariusz Piotrowski – czas netto: 36:14
• Mikołaj Nalazek – czas netto: 40:12
• Maciej Nalazek – czas netto: 42:31
Jak zwykle, tłumnie zgromadzeni na całej rozpiętości trasy kibicie, machając narodowymi flagami i głośnym, życzliwym dopingiem zagrzewali biegaczy do wzmożonego wysiłku, tym samym tworząc niesamowitą atmosferę biegu.
Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   



Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.