18 i 19 kwietnia br. upłynął w biegowo-startowym nastroju wśród biegaczy mińskiego Dreptaka. Braliśmy udział w pięciu imprezach biegowych tj. Bieg łosia w Kampinowskim Parku Narodowym, w III Karczewskim biegu szlakiem Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, III biegu Wojciechowym w Serocku, w Biegu Nocnym w Krakowie oraz w Maratonie Krakowskim.

III Bieg Łosia w dniu 18.04.2015

W dniu 18 kwietnia 2015 roku w Kampinoskim Parku Narodowym odbyła się już trzecia edycja Biegu Łosia. Bieg był rozegrany na dystansie 17 km. Bieg Łosia to zawody biegowe rozgrywane na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Zawody skierowane były do miłośników sportu i rekreacji, pasjonatów biegania w terenie. Zawody odbyły się w pięknej scenerii lasów a trasa poprowadzona była szlakami turystycznymi Kampinoskiego Parku Narodowego. W biegu wystartowało ponad 400 zawodniczek i zawodników a wśród nich reprezentant Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak Czerwiński Łukasz, który z czasem1:24:07 zajął 91 miejsce w kategorii open. Warto nadmienić, że dla Łukasza był to pierwszy start w barwach naszego klubu.

III Karczewski bieg szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

W dniu 18 kwietnia 2015 rok w podwarszawskim Karczewie odbył się już po raz trzeci bieg szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego na dystansie 15 km. Start i meta biegu mieściła się w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Karczewie przy ul. Torfy 2. Trasa biegu przebiegała w całości po Mazowieckim Parku Krajobrazowym ścieżkami leśnymi wokół Białej Góry /Góra Dąbrowiecka/ i Rezerwatu Przyrody TORFY. Zwycięzcą biegu został reprezentant naszego Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak Lemanowicz Łukasz który trasę 15 km w trudnym leśnym wymagającym terenie pokonał w czasie 55:44.

W biegu obok Łukasza nasz klubu reprezentowali:

Toporowski Sławomir            czas     1:09:40            miejsce Open M         13

Judka Władysław                   czas     1:07:48            miejsce Open M         11

Dymacz Grzegorz                  czas     1:13:39            miejsce Open M         19

Sujak Mirosław                      czas     1:09:39            miejsce Open M         12

Warto dodać, że na biegu obecni byli również sympatycy naszego klubu:

Sujak Małgorzata reprezentująca Salon Sportowy FANSPORT s. c. w Mińsku Mazowieckim z czasem 1:21:52 (miejsce Open 4) oraz Krystyna Domań niezrzeszona przedstawicielka Mińska Mazowieckiego z czasem 1:21:53 (miejsce Open Kobiet 5).

Po biegu organizator przygotował poczęstunek dla wszystkich jego uczestników przy grillu oraz nagrodził najlepszych w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Na zakończenie reprezentacja Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak wraz z rodzinami i znajomymi zwiedziła malownicze jezioro Torfy położone w Rezerwacie Przyrody pod tą samą nazwą oraz Ośrodek edukacyjno – muzealny „Baza Torfy” w Karczewie który był bazą zawodów i znajduje się nieopodal rezerwatu przyrody „Na Torfach” na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka i mieści się w budynku ponad 100 letniej leśniczówki. We wnętrzu budynku „Bazy Torfy” zorganizowana została wystawa z ciekawą ekspozycją przyrodniczą, charakteryzującą podstawowe typy siedlisk i gatunków fauny występujących na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.

III Bieg Wojciechowy

W Serocku w dniu 19 kwietnia odbył się III Bieg Wojciechowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Serock na dystansie 10 km. Wojciechowe świętowanie zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku. Trasa biegu posiadająca atest PZLA prowadziła ulicami miasta i była ze względów licznych zakrętów wymagająca. Aura pogodowa jak zwykle raz deszcz raz słońce, ale uczestnikom to nie przeszkadzało. W stawce ponad 250 zawodniczek i zawodników biegu reprezentujący Klub Biegacza Dreptak Piotrek Podstawka, który ukończył bieg z czasem 37:08, będący jednocześnie nowym rekordem życiowym.

14 PKO Cracovia Maraton

Taras Salo ze Lwowa wygrał organizowany pod Wawelem Maraton. Z czasem 2:17:03 był najszybszy na trasie 14. PKO Cracovia Maraton. Wśród kobiet triumfowała Hellen Jepkosgei Kimutai z Kenii, uzyskując czas 2:43:04.Wśród stawki ponad 4 tysięcy zawodniczek i zawodników w maratonie nie zabrakło barw Mińskiego Dreptaka, które reprezentowała Agnieszka Nowosielska. Trasę krakowskiego maratonu pokonała z czasem 4:16:53.Na dystansie maratońskim 42,195 m sklasyfikowano 4578 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy.

II Bieg Nocny 17 kwietnia 2015 r.

W ramach 14 PKO Cracovia Maraton zorganizowano II Bieg Nocny na dystansie 10 km. Celem biegu była popularyzacja biegania jako formy najbardziej powszechnej i dostępnej aktywności ruchowej. Bieg ten jest wyjątkową rozgrzewką dla zawodników długodystansowych, ale także ciekawa oferta dla amatorów przed maratonem. W tym biegu również reprezentowała nas Agnieszka Nowosielska, traktując występ w tym dystansie jako preludium do maratonu. Nocy bieg ukończyła z czasem. 1:01:09.

Dla części naszych reprezentantów naszego Klubu udział w tych biegach był ostatnim sprawdzianem przed biegiem na dystansie 42,195 m w Warszawie w dniu 26 kwietnia 2015 roku Orlen Warsaw Maraton a dla innych sprawdzianem poziomu wytrenowania.

Wszystkim serdeczne gratulacje.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.