Przepraszamy za zwłokę z relacjami, ale wiecie, jak jest początek roku szkolnego i takie takie. Mamy nadzieję, że opublikowana galeria zdjęć i wyniki z GP zaspokoiły waszą ciekawość. W łikend działo się wiele. Czas na podsumowanie tego, co za nami. 2 września o 10 wystartowało IV Jesienne Grand Prix, i głównie to jemu poświęcimy ten wpis. Nie martwcie się nie pominiemy Półmaratonu BMW, ani Piątki 4F, ani nawet niedzielnego spotkania pod Sosną; ale odwleczemy to odrobinkę w czasie.

W pierwszym biegu wystartowało ponad 100 osób. Pogoda lekko kapryśna, odrobinkę zwilżyła nam nawierzchnię, jednakże nie powodowało to dyskomfortu, ani też nikogo nie odstraszyło. Wydawanie pakietów szło bardzo sprawnie, ale to dzięki naszym wspaniałym Dreptaczkom, które z uśmiechem zajmowały się papierkową robotą. Przed biegiem rozgrzały nas dziewczyny z Fit and Joy, które zapewniły nam różnorodne ćwiczenia w rytm pobudzającej muzyki. O 10 ruszyliśmy w urokliwy las. Przed samym startem głos zabrał dyrektor Mosir Robert Smuga, Radny Robert Gałązka i Prezes MKB Dreptak Sławek Zduńczyk. Nastąpiły podziękowania wszystkim partnerom, bez których nie dźwignęlibyśmy tego sami. Ale to jeszcze nie ten czas, w którym chcemy zasypać ich lawiną podziękowań.

Wróćmy do samego biegu. Organizacyjnie poszło nam to bardzo sprawnie, był podział obowiązków i odpowiedzialności, staraliśmy się jak mogliśmy.  Usprawniliśmy, co nam sugerowaliście. Mężczyźni mieli do pokonania dystans ok. 10.2 km, nawierzchnia 100% terenowa, ścieżki leśne, mocno zróżnicowana konfiguracja. Kobiety do pokonania miały dystans ok. 6.5 km. Wśród wszystkich startujących znaleźli się reprezentanci naszego klubu. Nieskromnie nawet pochwalimy się, że nasz Zbyszek Lamparski zajął pierwsze miejsce wśród Panów, ale pozostali koledzy z klubu pokazali się z równie przyzwoitej strony. Sami zobaczcie:

Lamparski Zbigniew  00:37:13

Truszczyński Radosław  00:41:30

Zalewski Karol  00:42:23

Chudy Jarosław  00:43:32

Sujak Mirosław   00:44:34

Nalazek Maciej   00:46:03

Smutek Karol   00:47:29

Jurczak Daniel 00:51:21

Dymacz Grzegorz  00:51:24

Wycisłowski Krzysztof  00:52:16

Wiśniewski Ireneusz  00:53:09

Krzewski Piotr 00:56:01

Szeląg Tomasz  00:56:18

Wieczorek Janusz 01:00:26

Za Zbyszkiem na podium stanęli Staniak Łukasz  (00:37:14) i Skóra Tomek (00:39:03).U Pań trwała równie zacięta walka. Na podium znalazły się: Karolina Lewandowska, Dominika Białek i Agnieszka Urban. Wśród Pań klub reprezentowały: Kretowicz Małgorzata (00:34:58), Nowosielska Agnieszka (00:34:58), Sujak Małgorzata (00:37:14).

Podczas tegorocznej edycji przyłączyliśmy do akcji organizowanej przez Skórzec Biega i zbieramy nakrętki dla Wiktora. Przy każdym biegu tego cyklu będzie towarzyszyła zbiórka. Przy kartonach na nakrętki będę wisiały plakaty, tak więc nie pominiecie ich:-)

W tym roku za ustanowienie rekordu trasy przewidziana jest dodatkowa nagroda finansowa. Jednakże warunkiem jej otrzymania jest udział w minimum 3 biegach z cyklu Grand Prix. Na chwilę obecną rekord trasy mężczyzn to 34:20 a rekord trasy kobiet: 27:50. W pierwszym biegu nie pobito tych rekordów, no ale jeszcze przed nami 3 starty. Więc kto wie?

Tych którzy jeszcze nie zdecydowali na udział, gorąco zachęcamy. Warto pobiec. Dla samego ruchu, ale i dla medalu. Medal jest nietuzinkowy. Zachowany w jesiennej kolorystyce, ozdobiony jesiennym atrybucikiem w postaci pożółkłego liścia. Pomysł naszej niezastąpionej Aśki Węglińskiej. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.  Jest naprawdę o co biegać.

Wyniki-KOBIETY – 02-09

Wyniki-MEN- 02-09

 

Zdjęcia: Tomasz Markowski/Joanna Węglińska

~AWK

 

 

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.