Bieg Niepodległości głownie kojarzony jest z, największym biegiem odbywającym się 11 listopada, w Warszawie. A niesłusznie! W wielu miastach i miasteczkach jest wiele biegów które odbywają się z okazji odzyskania przez Polskę suwerenności.

Na ostatnim etapie 3 Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych Tomasz Skóra zapraszał do uczestnictwa w II Skórzeckim Biegu Niepodległości, który odbył się 06 listopada 2016 roku. A jak wiadomo Dreptaki lubią wyzwania dlatego postanowiliśmy ruszyć w podróż. Piękna pięciokilometrowa zróżnicowana trasa od nowiutkiego asfaltu przez piach do odrobiny błotka. W szeregach Dreptaka stanęli: Piotr Miąsko, Paweł Czyżkowski, Tobiasz Nowakowski, Aleksandra Wicik-Kowalczyk, Mikołaj Nalazek, Karol Zalewski, Michał Michalak.

Jak, że jesteśmy Januszami biegactwa przywieźliśmy, aż 3 puchary (Aleksandra 5 miejsce Open Kobiet, Paweł 6 miejsce open Mężczyzn, Tobiasz 2 miejsce w kategorii M16-35).

Tym razem nie było spotkania w McDonaldzie, po biegu zjedliśmy pyszny bigos, a sukces objadali dietetycznym, bez glutaminianowym i wolnym od GMO ptasim mleczkiem przy kubeczku słodkiej herbaty na sali gimnastycznej.

Dzieciaki z Gimnazjum śpiewały patriotyczne pieśni. Atmosfera była świetna! Oczywiście gdy emocje już opadły standardowo chwyciła nas głupawka?.

Wyniki jakie uzyskali nasi zawodnicy to:

  1. Paweł Czyżkowski z czasem 18:01 i 6 miejsce open;
  2. Tobiasz Nowakowski z czasem 18:38 i 10 miejsce open;
  3. Michał Michalak z czasem 20:03 i 21 miejsce open;
  4. Piotrek Miąsko z czasem 20:05 i 22 miejsce open;
  5. Karol Zalewski z czasem 20:15 i 26 miejsce open;
  6. Mikołaj Nalazek z czasem 20:19 i 27 miejsce open;
  7. Rafał Kłosiński z czasem 21:46 i 47 miejsce open;
  8. Aleksandra Wicik-Kowalczyk z czasem 23:19 i 63 miejsce open.

W biegu wystartowało łącznie 145 zawodników i zawodniczek.

Dreptakowy Trail

W rekordowym pod względem frekwencji Warszawskim City Trail-u wziął udział nasz drużynowy kolega Piotrek Podstawka. Jak stwierdził Piotrek zawody odbywały się na świetnej pięciokilometrowej trasie. Konkurencja była silna, ale przecież Dreptaki lubią wyzwania.

Wynik jaki uzyskał Piotrek to 16:45 i 6 miejsce open na 736 zawodników (4 miejsce w kategorii wiekowej M20).
Dreptakowa „setka”

Z okazji setnej rocznicy uzyskania praw miejscach przez Otwock zorganizowane został VI Bieg Otwocki. Na trasie o długości dziesięć kilometrów wystartowało dwóch Dreptaków. W biegu wzięło udział 435 zawodników i zawodniczek.

Wyniki jakie uzyskali nasi zawodnicy to:

  1. Władysław Judka z czasem 50:21 i 125 miejsce open;
  2. Tomasz Szeląg z czasem 51:08 i 141 miejsce open.

Jak widać nie zwalniamy tempa! A już w piątek zmierzymy się z najsławniejszym startem z okazji 11 listopada – Biegiem Niepodległości w Warszawie.

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.