Już w niedzielę trąbiliśmy od rana, jak to gorąco trzymaliśmy kciuki za startujące Dreptaki, i w końcu trzeba się pochwalić tym rozbieganym towarzystwem. Bo znowu porozjeżdżali się w różne zakamarki Polski: był serowy Adamów, sławny z ciepłych źródeł Uniejów i Kraków, ten od tego Smoka oraz rowerowy Toruń. Sami poczytajcie:

 

Adamowska Dziesiątka
Dnia 15 października odbyła się 9 edycja Adamowskiej „dychy”. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu Wójta Pana Sławomira Skwarka można było poczuć wspaniałą atmosferę, jest to wspaniały widok jak przedstawiciel władzy samorządowej bierze czynny udział w aktywizacji oraz organizacji imprezy sportowej. W Adamowie można spotkać dużą liczbę znajomych biegaczy z okolicy Mińska Mazowieckiego. Pogoda w tym roku okazała się średnio łaskawa dla biegaczy. Co prawda nie padało, a temperatura wynosiła około 13-16 stopni Celsjusza, było dosyć wietrznie. Tak, że przy okazji można było potrenować siłę biegową ?
Niestety tegoroczna reprezentacja klubu wyglądała słabo w porównaniu z ubiegłoroczną.
Impreza rozegrana została na dwóch dystansach w samo południe wystartowała „piątka” w, której udział brał Janusz Wieczorek, a następnie o 13:15 wystartowała tytułowa „dycha”, gdzie do rywalizacji przystąpili Zbigniew Lamparski, Tobiasz Nowakowski, Karol Zalewski, Piotr Miąsko.
Po biegu dla biegaczy przygotowano pyszny bigosik i gorącą herbatkę. Ciekawym i pozytywnym rozwiązaniem było wynagrodzenie najszybszych biegaczy w kategorii open i kategoriach wiekowych pięknym pucharem, a nagrody rzeczowe rozlosować dla wszystkich uczestników biegu (jeżeli dobrze pamiętamy to około 6 zegarków z Decathlonu i 2 firmy Polar).
I UWAGA moim zdaniem genialny pomysł bo co biegacze kochają najbardziej jak nie alkohol! Tak jak po każdym biegu ultra na mecie dla biegaczy, którzy na biegu poprawili swój rekord życiowy nagrodą było piwo! Wiadomo, że po biegu na mecie nie orzeźwia woda tylko PIWO!

Wyniki dystansu 5km:
1.      Janusz Wieczorek z czasem 28:45 co dało 34 miejsce open.
Bieg ukończyło 40 biegaczy.

Wyniki dystansu 10 km:
1.      Zbigniew Lamparski z czasem 35:13 co dało 3 miejsce open;
2.      Tobiasz Nowakowski z czasem 37:23 co dało 6 miejsce open i 2 miejsce w kat M30;
3.      Karol Zalewski z czasem 40:13 co dało 15 miejsce open;
4.      Piotr Miąsko z czasem 42:54 co dało 29 miejsce open i 2 miejsce w kat M20.
Bieg ukończyło 92 biegaczy.

 

~TN

Termy, spa

Piotr Podstawka 15 października biegł w Uniejowie w XI Ogólnopolskim Ekologicznym Biegu Do Gorących Źródeł Sanus Per Aquam – Zdrowie przez wodę. Wyjazd bardziej potraktował, jako wyjazd relaksacyjny, aniżeli mocne spięcie na wynik. Termy, spa i takie takie to jest to, co chłopaki lubią najbardziej. Zdecydował się na dystans 10 km. Od trzeciego kilometra męczyła go kolka, która w ogóle nie pozwoliła na jakiekolwiek śrubowanie wyniku. Skończyło się na 35:50. Piotrek nastawia się na Gdańsk.

 

~AWK

A w Krakowie

15 października w Krakowie odbywał się 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski Kraków. Na który porwał się Paweł Czyżkowski.  Ale to nie było to, co planował  zrobić. Już 10 km zwiastował niezmieszczenie się w planowanym wyniku. Pierwszą dychę zrobił w 37:30, a jak sam stwierdził umordował się gorzej, niż jak biegł ponizej 35, chociażby w Biegnij Warszawo. Optymizm pozostał jednak, jak nie tym razem, to następnym się uda. W takim luzackim nastroju udał się na zwiedzanie miasta. Nie wygrał ze sobą, ale na pocieszenie dodamy, że za to 15.10.2017 zajął pierwsze miejsce w konkursie „Z Dreptakiem my się zimy nie boimy”.

~AWK

 

Rowerowo

Dorota Doris Brześkiewicz przyzwyczaiła nas już do tego, że na równi traktuje bieganie i rower. Ten rok trochę jej psikusów ze zdrowiem porobił, i bardziej nabiegała się przy rowerze. Takim zwieńczeniem jej potyczek w MTB było otrzymanie statuetki i medalu za VII miejsce na dystansie Mega w Cisowianka Mazovia MTB Marathon. No my jesteśmy mega dumni!

~AWK

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.