31 marca 2019 był intensywny. Mawiają, że w marcu jak w garncu, i faktycznie, był kocioł. Wszystko jednego dnia: Spotkanie pod Sosną, biegi przełajowe Powitanie Wiosny oraz Półmaraton Warszawski. Każdemu wedle potrzeb. Pod Sosną jak zwykle było barwnie, wesoło i kameralnie, bez błysku fleszy, specjalistycznego pomiaru czasu. Sama natura i Dreptaki. Idealne połączenie. Jednak Ci bardziej spragnieni adrenaliny i dreszczyku emocji wybrali biegi z pompą.

Tegoroczny bieg Powitanie Wiosny zorganizowany był z przytupem, nie mówiąc już o Półmaratonie, ale jemu poświęcimy osobny post, bo warto. Wracając zatem do biegu w Mińsku, największym zainteresowaniem cieszyły się biegi dla dzieci. Wszechobecna aura radości udzieliła się najstarszym, z uśmiechem i apetytem na wiosenny medal na starcie stanęło ponad 100 osób. Trasa była fajna, leśna, prawdziwie przełajowa, było trochę piachu , trochę szutru, trochę korzeni i igliwia. Do pokonania było około 4,5 kilometra, do zaliczenia 3 pętle. W biegu wśród kobiet zwyciężyła nasza Agnieszka Wójcik, wśród mężczyn niezawodny Paweł Czyżkowski, na drugim stopniu podium arcy-szybki Zbigniew Lamparski.

1 miejsce open M – 15:49 Paweł Czyżkowski

Czyżyś tak spieszył się na bieg, że zapomniał krótkich spodenek. Biegł na długo. Kto nie ma w głowie, ten ma w nogach. Nie chcemy wiedzieć co, się w tych leginsach działo:-P Zapewne jak to doczyta, to nas poinformuje. Ale ni ma co kręcić beki, był najlepszy.

2 miejsce open M – 16:01 Zbigniew Lamparski

Lamparcik biegł równo, dopiero w zasadzie na ostatniej pętli Czyżuś mu się urwał. Niestety nie mógł zostać na dekoracji zwycięzców. Musicie nam uwierzyć na slowo, tego dnia prezentował się bardzo dobrze. On nie zapomniał krótkich spodenek:-)

9 miejsce open M – 18:09 Radosław Truszczyński

Radek dopingowany przez swoje dziewczyny, wiedzieliśmy, ze wywalczy wysoką lokatę. Połową sukcesu jest oddany kibic przy boku.

1 miejsce open K, 13 open – 19:23 Agnieszka Wójcik

Aga jak zwykle pokazała klasę. Pobiegła równo, na luzie. Niektóre panie z zazdrością patrzyły, jak po biegu cisnęła jeszcze trzy setki na bieżni; a niektóre dopiero wracały do żywych. A jeśli mamy się skupić na modzie, wszak pisaliśmy, jak się postroili nasi faceci; to Aga debiutowała w klubowej koszulce. Wygląda fenomenalnie.

15 miejsce open M – 19:42 Michał Michalak

Michał jak zwykle nie rozdrabniał się, biegł równo na początku stawki.

4 miejsce open kobiet, 23 open – 20:52 Aleksandra Wicik-Kowalczyk

Miało być treningowo, była walka o życie. Mocny początek i mocny finisz. Solidna obcierka o podium.

5 miejsce open kobiet, 28 open – 22:20 Elwira Łoza

Dziewczyna dynamit. Pewne zawirowania, brak regularnych treningów, ale nie zaważyło to drastycznie na formie. Zawstydza koleżanki. Elwira jeszcze namiesza w sezonie. Dla niej szczególny ukłon za ten bieg. Szacun kobieto! Szacun!

31 miejsce open – 22:38 Tomasz Szeląg

Tomek zaliczył wcześniej bieg na orientację, wszystko poszło mu na tyle sprawnie, że mógł wziąć udział także w biegu na Powitanie Wiosny.

19 miejsce open kobiet, 67 open – 25:44 Elwira Pachacz

Na biegowe ścieżki wraca Elwirka, drżyjcie dziewczyny, bo to kwestia czasu, jak wróci do dawnych możliwości. Życzymy powodzenia i gratulacje za mobilizację. W biegu wzięły udział także jej dzieciaczki.

82 miejsce open – 27:20 Edward Dąbek

Żaden bieg w Mińsku nie może się odbyć bez radosnego Edka. On jak zwykle delektował się biegiem i podziwiał budzącą się do życia przyrodę.

39 miejsce open kobiet, 29:21 Anna Koperska

Nie martwcie się na zapas. To żadna kontuzja! Zazwyczaj Ania pędzi jak obłąkana, ale tym razem bawiła się w zająca, biegła więc nieco luźniej. Prowadziła swoją debiutującą siostrę. Może i ona złapie takiego bakcyla.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.