Z czym kojarzy się Wam sierpień? Oprócz tego, że niektórzy uskuteczniają abstynencję, to zapewne sierpień kojarzy się z umiarkowaną już pogodą, końcem wakacji i lekkim oddechem jesieni. Każdy, powiadamy każdy zapisując się na nocny Półmaraton Praski i Praską 5 na to właśnie liczył. Dogodne warunki to był jakby pewniak. JAKBY. Ale o tym na własnej skórze przekonali się Paweł Czyżkowski, Aleksandra Wicik-Kowalczyk, Mikołaj Nalazek i Piotrek Podstawka. Kuszący profil trasy, nocna pora i smak sukcesu przywiodły ich 31 sierpnia do Warszawy.

Czyżuś podjął się wyzwania, aby przebiec połówkę w przyzwoitym czasie. Nie wyszło ? Czas był nieprzyzwoity! 1:13:31 w takich warunkach to coś pięknego, absolutnie och i ach. Od teraz psychofani czają się tuż za rogiem. A tak poważnie, to jego sezon! Solidne treningi owocują. Tu nie ma przypadku. W lepszych warunkach 1-1,5 min z tego czasu jeszcze do urwania.
Średnie tempa: 5 km 3:32, 10 km 3:31, 15 km 3:30, 20 km 3:29. 10 miejsce open i 4 w kategorii wiekowej. Następnego dnia w nagrodę miał być sen totalnie do oporu. Zmęczenie szybko dało o sobie znać, co się dziwić, jak końcówka była mocna, do odcięcia. Po biegu standardowo głód i pragnienie, wiadomo czego. A Harnasia pod ręką nie było:-/ Później pojawił się ból m.in stopy. Ciepło było niszczące. Dopiero drzemka w niedzielę w dzień pomogła się w końcu zregenerować. Zwarty i gotowy mógł się pojawiać na spotkaniu biegowym Dreptaka. Od tego biegu minął już tydzień ale jeszcze nie odpoczęły.

Selerowa męczyć się długo nie lubi to wybrała szybką piątkę. Stres spory, presja ogromna, ale apetyt na bieg był olbrzymi. Konfrontacja z rozgrzanym asfaltem mocno ją poturbowała. Mocny i ambitny początek przekreślił wszystko, zabrakło pokory. Mimo, że satysfakcji z życiówki nie było ten start bardzo oczyścił jej głowę, 21:27 dało 12 miejsce w kategorii i 26 miejsce open kobiet, na ponad 1450 startujących nie jest źle. Dla niej ta pogoda to było istne piekło. Nazwa dzielnicy pochodzi w końcu od słowa „prażyć”, „wypalać”…
Najbardziej zapiekła, jednak od tego wszystkiego, duma. Ale ciiii – trenujemy dalej!

Piotrek Podstawka tradycyjne przyzwyczaił nas do startów na krótkich dystansach, na których jak zawsze osiąga znakomite wyniki. Tym razem Piotrek przekroczył linię mety na 20 pozycji z czasem 00:16:30. Natomiast na obu dystansach tego dnia wystartował Mikołaj Nalazek. Mikołajowi pogoda chyba nie przeszkadzała. Najpierw dystans 5 km w spokojnym tempie 00:32:48 a parę minut później półmaraton ukończony z czasem 01:42:48. Super.

Dla wszystkich startujących tego dnia gratulacje.

 

Wyniki z biegów

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.