3 października, już po raz trzeci w tegorocznej edycji Jesiennych Grand Prix Mińska Mazowieckiego, mogliśmy być świadkami rywalizacji biegaczy oraz zawodników Nordic Walking na trasach poprowadzonych w lesie na przedłużeniu ulicy Sportowej. Ci pierwsi mieli do pokonania standardowo 6 km w przypadku kobiet oraz dystans o 4 km dłuższy w rywalizacji mężczyzn. Miłośnicy marszu z kijami ścigali się natomiast na trasie o długości 6 km. Już od początku wszyscy startujący nastawiali się na dobre wyniki, niestety jednak części z nich plany popsuła pogoda. Mimo, że było stosunkowo ciepło i bezwietrznie, to ogromna wilgotność powietrza skutecznie utrudniała szybkie bieganie. Jednak nawet ciężkie warunki, nie zatrzymały najlepszych zawodników w drodze po fenomenalne rezultaty. I tak na dystansie 10km mogliśmy obserwować nieprawdopodobny popis umiejętności mińszczanina Macieja Badurka, dla którego żaden z przeciwników nie okazał się godnym rywalem w drodze po zwycięstwo. Finiszował samotnie, z ogromną przewagą i znakomitym rezultatem w postaci 34:00! Na drugim miejscu dobiegł natomiast reprezentant MKB Dreptak Paweł Czyżkowski, który zatrzymał zegar osiągając czas 35:24. Męskiego podium dopełnił kolejny zawodnik mińskiego Dreptaka, Zbigniew Lamparski, który na pokonanie trasy potrzebował 36 minut i 22 sekund.

W 6 kilometrowej rywalizacji kobiet natomiast stało się to, czego wszyscy mogliśmy się spodziewać. Po raz trzeci z kolei w pokonanym polu swoje rywalki zostawiła zaledwie 16-letnia biegaczka mińskiego klubu KS Barakuda Wiktoria Wróbel, która linię mety minęła z wynikiem 25:34. Pozostałe dwa miejsca na podium rozdzieliły między siebie zawodniczki RaceFighter Gosir Dębe Wielkie. Finiszowały kolejno: Olga Pechcin (27:23) oraz Julia Zawadzka, która na trasie przebywała o 10 sekund dłużej od poprzedniczki.

Równie ciekawie przebiegała rywalizacja zawodników Nordic Walking. W kategorii mężczyzn wygrał Marcin Tomczak z wartościowym rezultatem 37:59, zaś wśród kobiet najlepsza okazała się po raz kolejny Grażyna Krupska (45:25). Co warte podkreślenia, w każdej z konkurencji MKB Dreptak miał swoich reprezentantów. Byli to wśród mężczyzn: 4. Marcin Białożyński 5. Mateusz Abramowski 7. Radosław Truszczyński 9. Patryk Świętochowski 10. Jerzy Perczyński 16. Mirosław Sujak 33. Krzysztof Michalak 40. Sławomir Toporowski 43. Marek Kozłowski 45. Adam Kubiak 48. Krzysztof Wycisłowski. W kategorii kobiet: 6. Katarzyna Truszczyńska 8. Maria Rodzik 12. Ewelina Kulma 18. Lidia Kopeć. Wśród zawodników Nordic Walking: 4. Edward Dąbek 4. Aleksandra Wicik-Kowalczyk Wielu zawodników sobotnim startem zapewniło sobie już udział w klasyfikacji generalnej całego cyklu, kończąc 3 z 4 biegów. Ci, którzy jednak nie zdołali ukończyć wszystkich dotychczasowych etapów, swoją ostatnią szansę będą mieli już 17 października podczas finału naszego Grand Prix’a! To również dobra okazja do wyśrubowania swoich rezultatów z poprzednich etapów, bo mimo, że zarysy klasyfikacji są już widoczne, to jednak rywalizacja ciągle jest otwarta!

Odchodząc już nieco od tematu Grand Prix’a, wspomnieć trzeba również o kolejnych sukcesach naszego utalentowanego zawodnika, Patryka Świętochowskiego. Zaledwie kilka godzin po ukończeniu 10 kilometrowej rywalizacji ramach cyklu, udał się on do Warszawy, gdzie wraz z dwójką innych zawodników wziął udział w Rodzinnej Sztafecie Pamięci organizowanej na dystansie 3x650m. Ostatecznie drużyna z naszym zawodnikiem w stawce zajęła 2 miejsce OPEN oraz 1 miejsce w kategorii sztafet z zawodnikiem do lat 16. Następnego dnia Patryk spontanicznie stanął natomiast na starcie „Biegu po Dynię” w Lesznowoli, gdzie pokonanie 5km trasy w czasie 19:53 pozwoliło mu na zajęcie 3 miejsca w kategorii wiekowej!

/Autor: Patryk Świętochowski/

Wyniki Grand Prix

Zdjęcia z Grand Prix – Sebastian Węgliński

http://Zdjęcia z Grand Prix – Vincec Foto

Zdjęcia – Grand Prix – dzieci

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.